Najlepszy Internet w twoim biurze

Internet w biurze musi być niezawodny. Przecież korzysta z niego wiele osób i nie może nagle przerwać czy zwolnić, zwłaszcza podczas przesyłania ważnych wiadomości i eksportowania plików na wspólne dyski. Odpowiedni Internet w biurze to gwarancja, że praca będzie przechodziła sprawnie i wygodnie. Dowiedz się, czym się kierować, szukając Internetu do biura.

Łącze symetryczne czy asymetryczne

Łącze asymetryczne może być szybkie, jednak ma dużą wadę - dysproporcję w czasie przesyłu i odbioru danych. Co to oznacza w praktyce? O ile strony internetowe będą ładowały się szybko, a pliki ściągały z sieci z prędkością podaną przez dostawcę, o tyle transfer w drugą stronę może pozostawiać wiele do życzenia. W domowym zaciszu ta dysproporcja nie ma większego znaczenia, bo więcej danych pobieramy, niż wysyłamy. Jednak w firmie, w której za pośrednictwem Internetu przesyła się duże pliki, projekty, prezentacje - zarówno do klienta, jak i na wspólne dyski, chmury itd., niski upload (szybkość wysyłania danych) może być problemem. Większym, jeśli z jednego łącza korzysta wielu pracowników.

Przy łączu symetrycznym szybkość transmisji i odbioru danych jest taka sama, więc o wiele szybciej można wysyłać dokumenty.

Światłowód w biurze

W biurze warto skorzystać z najnowszego rozwiązania technologicznego, jakim jest światłowód. Ma wiele zalet. Przede wszystkim światłowód będzie działał niezależnie od czynników zewnętrznych - śnieżyca, wiatr czy woda, nic nie przerwie dostawy Internetu do twojego biura i nie zakłóci pracy.

Światłowód to najszybsza technologia dostarczania Internetu do biura (i domu). Osiągane tą drogą prędkości dochodzą już do 10 Gb/s, a rozwój technologii pozwala tę wartość zwiększać. Taka przepustowość zaspokoi potrzeby nawet dużego biura.

Internet w biurze

Warto jednak wiedzieć, że nawet najszybszy Internet w biurze i światłowód mogą być niewystarczające. Wszystko zależy od tego, jaka jest jakość sieci lokalnej. Błędy w jej ułożeniu i działaniu mogą powodować znaczne opóźnienia w działaniu Internetu.

Warto poszukać sprawdzonego, doświadczonego dostawcy. Dzięki temu nie trzeba będzie zajmować się analizowaniem ofert, prędkości i przyczyn, dlaczego nie działa to tak, jak powinno. Sprawdzony dostawca będzie gwarantem dobrze działającej sieci.