Wiosenna metamorfoza Twojej łazienki staje się faktem!

Kiedy zima powoli zaczyna odpuszczać, natomiast wiosna zbliża się wielkimi krokami, nabieramy coraz większą ochotę na to, by zmienić coś w swoim otoczeniu, by przeprowadzić metamorfozę, by sprawić, by nudne i urządzone z wielką dawką prostoty wnętrza były odtąd naprawdę interesującymi przestrzeniami. Jedni zamierzają od razu przeprowadzać remont generalny, inni natomiast nie maja zamiaru porywać się z przysłowiową motyką na słońce i zaprowadzają mniejsze, acz zauważalne zmiany. Dziś zajmiemy się tymi drugimi!

Pomyśl o dodatkach!

Okazuje się, że w bardzo prosty sposób można odmienić wygląd nieciekawej łazienki przez zakup nowych dodatków. W sklepach z artykułami budowlanymi, dekoracyjnymi oraz dyskontach i marketach różnego typu jest ich bardzo wiele, dodatkowo w okresie wyprzedażowym możemy je kupić w niezwykle przystępnych cenach. Co mamy na myśli? Typowe drobiazgi, które nadają wnętrzu charakteru, a więc na przykład nowy pojemnik na mydło, ręczniki, świeczki zapachowe. Naprawdę w tak prosty sposób można sprawić, iż pomieszczenie będzie się jawiło niczym urządzone przez projektantów.

A może postawić na ozdoby naścienne?

Jeszcze do niedawna mówiło się, że łazienka zdecydowanie nie jest odpowiednim miejscem do tego, by stosować ozdoby naścienne – chociażby ze względu na specyficzne panujące w niej warunki, a zatem wilgotne powietrze, parę wodną i często zmieniające się temperatury. Jednak ostatnimi czasy dużo się  w tej kwestii zmieniło. Pracownicy wiodącego sklepu https://www.fototap.pl/ bardzo zgodnie przyznają, że obecnie ich klienci zakupują bardzo wiele dekoracji naściennych właśnie z myślą o przestrzeniach łazienkowych. Co cieszy się największym powodzeniem?

Okazuje się, że a plan pierwszy wysuwają się aktualnie fototapety. Wszak nie maja zbyt wiele wspólnego z tymi egzemplarzami, które doskonale znaliśmy z lat osiemdziesiątych czy dziewięćdziesiątych. Dziś każdy z modeli stworzony jest z nowoczesnych materiałów oraz z wykorzystaniem innowacyjnych technik, dzięki czemu należy do produktów niezwykle trwałych i wytrzymałych. Bez problemu wytrzyma wiele lat i będzie służył domownikom, a nawet trudne warunki panujące w przestrzeni łazienkowej nie narażą go z całą pewnością na szwank.

Które wzory okazują się być najmodniejszymi na początku 2018 roku? Bardzo wyraźnie widać pewien trend. Otóż klienci do przestrzeni łazienkowych niezwykle często wybierają motywy związane z wodą. Trudno wszak się  temu dziwić, skoro to właśnie ona odgrywa niejako główną rolę na łazienkowej przestrzeni. Bardzo dużą popularnością cieszą się tez fototapety przedstawiające bajeczne, szalenie egzotyczne widoki. Ten wybór klientów także nie powinien nikogo zadziwiać, skoro zdają oni sobie sprawę z tego, jak miło jest brać energetyzujący prysznic lub też odprężającą kąpiel i patrzeć na piękne palmy na plaży, wzburzone morze na tle nieba tudzież inne przepiękne krajobrazy. Oczywiście wiodącymi barwami są tu: zieleń, błękit, żółć.

Sporo osób urządza również swoje łazienkowe przestrzenie w tonacji czarno-białej. To wybór niezwykle modny, wszak w przypadku industrialnych czy loftowych wnętrz sprawdza się on wprost idealnie. Kiedy klienci pragną w tych właśnie kolorach urządzić swoją łazienkę, w przeważającej większości przypadków decydują się na zakup fototapet trójwymiarowych (na przykład z motywem geometrycznych wzór czy też czarno-białego wiru). W grę wchodzą tu bowiem względu nie tylko estetyczne. Nie należy zapominać o tym, iż fototapety 3d to bardzo dobry sposób na to, aby optycznie powiększyć przestrzeń. Gdy zatem mamy do czynienia z łazienką niedużych rozmiarów, możemy jak najbardziej sprawić, by jawiła się jako całkiem spora.

A może obrazy? Okazuje się, że one są chętnie do przestrzeni łazienkowych Polaków nabywane. Okazuje się, że minęły już czasy, kiedy tego typu dekoracje pojawiały się głównie w pokojach dziennych (które, jak wiemy, pełnią funkcję reprezentacyjną). Teraz łazienka także ma być ciekawie ozdobiona, w przeciwnym razie bowiem zamiast designu na światowym poziomie zamieszka w niej raczej bylejakość, a tego z pewnością nikt by nie chciał.

Szybka zmiana – zachwycające efekty!

Warto oprócz zastosowania ciekawych ozdób naściennych w łazienkowej przestrzeni oraz niebanalnych, modnych dodatków pomyśleć także o jeszcze jednej zmianie. Okazuje się bowiem, że gdy mamy całkiem zwyczajne lustro pozbawione ramy (i oczywiście nie jest ono wbudowane w ścianę), możemy zakupić do niej ciekaw obramowanie (oczywiście pasujące do charakteru wnętrza). U jednych będzie to złota ramka przypominająca te, które były modne przed wiekami, u innych zaś bardzo prosty egzemplarz. Jedno jest pewne – dzięki tego typu działaniu na pewno uda nam się odmienić łazienkę nie do poznania. Na wiosnę zyska ona nowy charakter – a o to właśnie chodziło!