Fabrykanci (Pomnik Twórców Łodzi Przemysłowej)

Pomnik Twórców Łodzi Przemysłowej popularnie nazywany Fabrykantami stanłą na Piotrkowskiej we wrzesniu 2002 r. Przy stole w stylu lat dwudziestych zasiadają trzej łódzcy fabrykanci, nazywani królami polskiej bawełny - Izrael Poznański, Henryk Grohman i Karol Scheibler.
Łódź, Piotrkowska (przy Magdzie)

Pomnik Łodzian Przełomu Tysiąclecia
- To pamiątkowa księga, którą będziemy czytać przez dziesięciolecia - powiedział Zbigniew Bińczyk, autor pomysłu Pomnika Łodzian Przełomu Tysiącleci. To pomnik stworzony przez mieszkańców Łodzi, dzięki któremu mogą oni poczuć, że mają na własność fragment ukochanego miasta.
Łódź, ul. Piotrkowska

Fortepian Rubinsteina
Fortepian Rubinsteina to drugi z serii pomników w "Galerii Wielkich Łodzian". Jako pierwszy pomnik wiosną 1999 roku powstała Ławeczka Tuwima, a jesienią 2000 stanął przy ul. Piotrkowskiej Fortepian Rubinsteina.
Łódź, ul. Piotrkowska 78

Kufer Reymonta
Kolejna z serii rzeźb słynnych łodzian stojąca na ul. Piotrkowskiej. Po "Ławeczce Tuwima" i "Fortepianie Rubinsteina" obok poczty na ul. Piotrkowskiej i siedziby ZNP stanął "Kufer Reymonta".
Łódź, ul. Piotrkowska
Tadeusz Kościuszko
Łódź, Plac Wolności

Ławeczka Tuwima
Znajdująca się na ul. Piotrkowskiej (w pobliżu Hortexu) rzeźba, popularna Ławeczka Tuwima stała się miejscem spotkań i wspólnych zdjęć.
Łódź, ul. Piotrkowska